Dla kandydatów


Rekrutację przechodzicie krok po krok dzięki systemowi Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK).

 

REKRUTACJA NA ROK AKADEMICKI 2021/22

UWAGA: ze względu na sytuację epidemiczną obowiązuje rekrutacja zdalna oparta się na port folio prac dostarczonych w jednym dużym pliku PDF, uzupełnionym o pisaną, krótką autoprezentację Kandydata inspirowaną czterema zdefiniowanymi zagadnieniami. Całości dopełnia tradycyjnie konkurs świadectw maturalnych.

INFORMACJE O WARUNKACH REKRUTACJI NA ARCHITEKTURĘ WNĘTRZ 2021 TUTAJ

Załączniki: 1  2  3

Informacje szczegółowe na stronie IRK 

Więcej o rekrutacji na rok 2021/22 na stronie Wydziału Sztuk Pięknych 

 

 

 EGZAMINY TRADYCYJNE (nie obowiązują w roku 2020/21)

Na Architekturę Wnętrz obowiązuje egzamin wstępny, obejmujący malarstwo, rysunek i kompozycję przestrzenną.

Nie jest przewidziana wcześniejsza kwalifikacja prac plastycznych („teczka”).

Egzamin praktyczny:

Egzamin z rysunku – 8 godz.

Zadaniem kandydata będzie wykonanie rysunku postaci siedzącej z modela. Ilość prac i technika ich wykonania jest dowolna. Oczekujemy rysunku konstrukcyjnego odwzorowującego prawidłowe proporcje postaci oraz oddającego przestrzenny charakter modela. Nie należy jednak zapominać o zaprezentowaniu własnej wrażliwości i temperamentu artystycznego, co odnosi się do wszystkich części egzaminu.

rekrutacja (9)  rekrutacja (10)

Egzamin z malarstwa – 4 godz.

Zadaniem kandydata będzie wykonanie kompozycji malarskiej opartej na martwej naturze, przy czym ustawiona martwa natura ma być jedynie inspiracją, punktem wyjścia dla przedstawienia własnej interpretacji. Należy zwrócić uwagę na odpowiednie zakomponowanie elementów na płaszczyźnie oraz zaprezentowanie swojej wrażliwość na kolor.

rekrutacja (8)  rekrutacja (7)  rekrutacja (2)

Egzamin z kompozycji przestrzennej – 4 godz.

Zadaniem kandydata będzie wykonanie układu brył niewielkich rozmiarów, który odnosić się będzie do zadanego tematu. Tematem tym może być np. pojęcie czy stan emocjonalny. Należy wykazać się wrażliwością i twórczym myśleniem w zakresie proporcji, wielkości, porządkowania i harmonii układów kompozycyjnych w przestrzeni.

rekrutacja (6)  rekrutacja (5)  rekrutacja (3)

Informacje dodatkowe

Zapewniamy papier biały w przypadku rysunku i malarstwa oraz dostęp do gliny modelarskiej w przypadku kompozycji przestrzennej. Inne materiały oraz niezbędne narzędzia rysunkowe, malarskie i modelarskie kandydaci przynoszą ze sobą.

Uwaga: na egzaminy trzeba mieć ze sobą dowód osobisty.